Élettel telt meg az Alkotóház – örömfestéssel egybekötött művészeti találkozó Kiskőrösön

94

Örömfestésre, összművészeti alkotónapra invitálták az érdeklődőket ma délután Kiskőrösön az Alkotóházba. Az eseményt a pécsi Gandhi Gimnázium szervezte, mely egyidejűleg három helyszínen került megrendezésre: Pécsen, Salgótarjánban és Kiskőrösön. Városunkban a eseményt Kunhegyesi Ferenc festőművész, grafikus szervezte meg.

A rendezvényt megtisztelte jelenlétével: Domonyi László Kiskőrös polgármestere, dr. Ba Mariann, a Kiskőrös Városért Alapítvány kuratóriumi elnöke, dr. Korcsog Tamás a Gandhi Kft. ügyvezető igazgatója, Nagy Gusztáv költő, Váradi Gábor festő, Molnár Gábor festő, Horváth Tibor zenész, Kis IstvánVicai LajosSzmutka Kata festők, valamint Kádár Kata és Váci Barbara.

A közös alkotáshoz instrukciókat is kaptak a fiatalabbak

A 14 órakor kezdődő rendhagyó eseményen nemcsak a festőművészet nyelve az összekötő kapocs. Kulturális programokkal: felolvasással, és zenével is készültek azoknak, akik részt vesznek az örömfestésben.

Kádár Tamás egyik versét adta elő Váci Barbara

Az eseményt Domonyi László polgármester, dr. Korcsog Tamás a Gandhi Kft. ügyvezető igazgatója, dr. Ba Mariann a Kiskőrös Városért Alapítvány kuratóriumi elnöke és Kunhegyesi Ferenc festőművész nyitotta meg beszédével.

Hálás szívvel köszönjük, hogy a Gandhi Gimnázium szervezésében egy ilyen nagyszerű lehetőséget biztosítanak a kiskőrösieknek, a Roma Alkotóháznak, melyet pont ezzel a céllal álmodtunk meg és hoztunk létre a Kiskőrös Városért Alapítvánnyal. Azt szeretnénk, ha időről időre összegyűlhetnének itt azok, akiket érdekel a művészet, a roma kultúra. Mindezt Kunhegyesi Feró, Kunhegyesi Nikolett és a Kiskőrös Városért Alapítvány fogja össze városunkban. Azt gondolom, hogy a legjobb üzenet egy ilyen örömfestés. A Gandhi Intézetnek is nagyon köszönöm ezt a lehetőséget. Remélem, hogy egy sikeres napot tölthetünk itt együtt, ahonnan jó szívvel viszik tovább a kiskőrösiek nevét. Örömteli látvány, ahogy végre megtelik élettel az Alkotóház – mondta Domonyi László, polgármester.

Domonyi László polgármester is bekapcsolódott a közös alkotásba

A Cigányság Nemzetközi Világnapja kapcsán (is) jöttünk ma itt össze. A Gandhiban összetetten dolgozunk a felzárkóztatás felgyorsításán. Személyesen azért jöttem a Gandhiba, hogy egy országos brandet alakítsunk ki néhány év alatt. Bizonyos felzárkóztatási és munkaerőpiaci programokon keresztül szeretnénk ezt megvalósítani. Távlati célunk az, hogy a pécsi példát átültessük más városokba is – nyilatkozta dr. Korcsog Tamás, a Gandhi Kft. ügyvezető igazgatója.

Folytatás: https://vira.hu

 

 

 

 

Annak érdekében, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk, a c-1.hu sütiket (cookie-kat) használ. Elfogadom További információk

Adatvédelem és sütik irányelve