Ünnepi hangulat az Uzso Pani Roma Kulturális Központban

172

Ünnepi hangulat az Uzso Pani Roma Kulturális Központban

2020. szeptember 15-én, kedden, 14.00 órától Szendrőládon az Uzso Pani Roma Kulturális Központ udvarán ünnepségre gyűltek össze a településen élő családok, gyerekek, szülők, a BHIM RAO Egyesület vezetői, munkatársai és a meghívott vendégek. Az ünnepség keretében a BHIM RAO Egyesület által működtetett programokba bevont tanulók részére IT eszközök átadására került sor.

 

A Belügyminisztérium által 2020. május 07-én meghirdetett a „Tanoda Szolgáltatást működtető és befogadott szolgáltatók feltételeinek fejlesztésére” című pályázaton a BHIM RAO Egyesület eredményesen szerepelt. Így az egyesület által fenntartott 6 állami finanszírozású tanodába járó tanulók részére 177 db Tabletet tudtunk beszerezni. A Tabletekhez 2 éves hűségidővel 5 GB-os internet hozzáférést is biztosítunk minden tanuló részére. A Tabletek segítségével tanulóink IT kompetenciafejlesztéséhez és online oktatásához tudunk hozzájárulni. Segítve az iskolai előre haladásukat, a házi feladataik elkészítését, a tanulásban való sikerességüket. Az Edelényi Járásban 4 tanodát működtetünk: Edelény, Perkupa, Szendrő és Szendrőlád településeken. A Putnoki Járásban két helyszínen, Felsőnyárádon és Zádorfalván.
Ezeken a programokon kívül a BHIM RAO Egyesület Bari Shej projektet is működtet Szendrőládon, amiben 25 roma lány felzárkóztatása, fejlesztése valósul meg egyéni és csoportos mentorálás keretein belül. A fejlesztő munkánknak része az IT kompetencia fejlesztése is, ezért az ő részükre is vásároltunk Tableteket.

 

A Deutsche Telekom IT Solutions Magyarországi Csoportja már 2 éve tanít 50 szendrőládi általános iskolás tanulót a programozás elsajátítására. A tanulók ingyenesen vesznek részt az oktatáson, a tanárok pedig társadalmi felelősségvállalás keretén belül végzik az oktatást. A Deutsche Telekom IT Solutions Magyarországi Csoportja 20 db laptopot ajánlott fel az IT School tanulói részére.
Ezen eszközöknek az ünnepélyes átadására került sor kedden, délután Szendrőládon.
Az ünnepségünket megtisztelték a települések polgármesterei, intézményvezetők, szülők, pedagógusok és tanulók. Eljött hozzánk Sztojka Attila, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság Főigazgatója, Demeter Zoltán, Országgyűlési Képviselő Úr, Radomszki Lászlóné Mónika, az Észak-Magyarországi Társadalmi Esélyteremtési Igazgatóság Igazgató Asszonya, és a Kazincbarcikai Tankerület Szakmai Igazgatója,Nagy Tamás is.
A rendezvényen a Tanodás gyermekek, a Bari Shej programban résztvevő kislányok, valamint Szendrőládi Szimfónia Programban résztvevő diákok mutatták be műsorukat az ünneplők számára. A gyerekek műsorát követően Sztojka Attila a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság Főigazgatója, Demeter Zoltán Országgyűlési Képviselő Úr, Szilveszter Horváth, Szendrőlád Polgármestere, valamint Tamás Nagy a Kazincbarcikai Tankerület Szakmai Igazgatója átadta az IT eszközöket a programok vezetőinek.
A műsort követően a vendégeknek álló fogadással kedveskedtünk, mely jó lehetőség volt a kötetlen beszélgetésre, az egyesület munkájával való ismerkedésre.
A Támogatóknak hálásan mondunk köszönetet a tanulók, a családok és egyesületünk minden munkatársa nevében!
Erika Rácz Józsefné
Káló Norbert

Káló Károly

 

 

 

Annak érdekében, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk, a c-1.hu sütiket (cookie-kat) használ. Elfogadom További információk

Adatvédelem és sütik irányelve